Ana Sayfayı Ziyaret Et / Bjk Beşiktaş Resimleri / Beşiktaş İnönü Stadyumu Resimleri / Kuş Bakışı Beşiktaş İnönü Stadyumu

hits: 3888   size: 300.6 KB

 

 

Kuş Bakışı Beşiktaş İnönü Stadyumu 12.01.2008 23:28


« Önceki Resim:
 

     
 

Sonraki Resim: »Kuş Bakışı Beşiktaş İnönü Stadyumu

Paylaş« Önceki Resim:
 

     
 

Sonraki Resim: »

 
Açıklama:

BJK İnönü Stadı,İstanbul Boğazı'nda Beşiktaş ile Kabataş semtleri arasında yer alan staddır. İstanbul'un ilk modern stadyumu Beşiktaş İnönü Stadyumu dur .

Mimari planları Mimar Vietti Violi Mimar Şinasi Şahingiray ve Mimar Fazıl Aysu tarafından hazırlanmıştır II. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü devrinde ve Lütfi Kırdar yeni açık tribünler inşa edilmiştir. Stadın temeli, 19 Mayıs 1939'da Dolmabahçe Sarayı'nın eski has ahırlarının bulunduğu arazide atıldı. Ancak kısa bir süre sonra II. Dünya Savaşı'nın getirdiği sıkıntılar inşaatı engelledi. Bu nedenle 19 Mayıs 1943'te yeniden bir temel atma töreni yapıldı.

İnönü Stadyumu'nun ilk maçı 27 Kasım 1947'de Beşiktaş ile İsveç'in AIK Solna takımı arasında oynanmıştır. Bu stadyumdaki ilk golü de o zamanlar Beşiktaş’ın futbolcusu olan Süleyman Seba atmıştır. İlk maç 3-2 Beşiktaşın galibiyeti ile sonuçlanmıştır

1947'de açılışında adı İnönü Stadı iken 1952'de Mithatpaşa (Meşhur Mason) Stadyumu'na çevrildi daha sonra 1973'de tekrar İnönü Stadı oldu. Uzun süre Beşiktaş külübü bu stadı kullanmıştır.

1998 Yılında Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile BJK arasında imzalan sözleşme ile 49 yıllığına kiralanmış ve adı Beşiktaş İnönü Stadı olarak değiştirilmiştir. Bu sözleşmeyle BJK İnönü Stadyumu ile ilgili tasarruflarda bulunmaya sadece Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği’nin yetkili olduğu hukuken tescil edilmiştir.

2003-2004 sezonunun tamamlanmasının ardından başlayan zemin indirme projesiyle, saha çevresindeki tartan pist kalkmış stad kapasitesi yüzde 50 artışla, toplam koltuk kapasitesi 32.145’e ulaşmıştır. 2006-2007 Yılı itabariyle stadın 40.000 kişi olması için çalışmalar bşlatılmıştır inşatın tahmini süresi bölüm bölüm 3 yıl stad kapatılıp yapılırsa 1 yıl 6 aydır.

Anahtar kelimeler: Beşiktaş, spor, kulübü, Beşiktaş, İnönü, Stadyumu, futbolcuları, Resimleri, Resmi, Resimi, Fotoğrafları, Beşiktaş, İnönü, Stadyumu, Duvar, Kağıdı, Masaüstü, Arkaplan, Resimleri, Fotoğrafları, Beşiktaş, İnönü, Stadyumu, Wallpapers
İndirilme: 7
Puan: 2.00 (1 )
Ekleyen: Resimci78

 

 

 

 

Yorum:

There are no comments for this image

 

 

 

 Yorum gönder


İsim giriniz:

Yorumunuz için başlık girin:

Yorum:

Please enter the letters or digits that appear in the image. If you have problems identifying the image, click on it to get a new one.

 

 

Main Menu


Home

Resim Kutusu

En İyi Resimler

Yeni Yüklenen Resimler

Advanced search

 

Aradığın Resmi Kolayca Bul

 

 

 

Kayıtlı Kullanıcılar

Kullanıcı Adı:


Şifrenizi Girin:
 Şifremi Unuttum

 

 

RSS Feed: Kuş Bakışı Beşiktaş İnönü Stadyumu (comments)
 

Powered by 4images 1.7.6 Copyright © 2002 4homepages.de

Harikasozler.net